Lista uczestników ochotniczej kompanii pakoskiej w Powstaniu Wielkopolskim na froncie północnym z uwzględnieniem walk na odcinkach:

odcinek I – Inowrocław

odcinek II – Łabiszyn

odcinek IV – Kcynia

odcinek V – Gołańcz

w okresie od 5 stycznia1919 do 8 maja 1919 roku.

 

 lp.

 

   nazwisko i imię         

 

data urodzenia

 udział w walkach na poszczególnych   odcinkach

 

 uwagi

   I

    II

   IV

  V

1

2

3

   4

    5

    6

   7

8

1

Poczekaj Władysław

4.06.1880

   +

    +

-

   -

d-ca kompanii

2

Stolpe Stanisław

18.04.1891

   +

    +

+

   +

z-ca d-cy kompanii

3

Czerniak Jan

         -

    -

    -

+

   +

d-ca odcinka

4

Koczorowski Maciej

         -

    - 

    -

-

   +

d-ca kompanii, ppor.

5

Baczewski Kazimierz

21.02.1896

   +

    +

+

   +

 

6

Baczewski Walenty

2.09.1899

   +

    +

+

   +

 

7

Badowski Wawrzyn

27.07.1897

   +

    +

-

   +

sekcyjny od Lipy

8

B±kowski Jan

19.01.1889

   +

    -

-

    -

 

9

Białasik Teodor

12.09.1898

   +

    +

+

   +

 

10

Białęski Leon

26.03.1896

   +

     -

-

    -

 

11

Biczkowski Szczepan

14.12.1894

 +    

    +

    +

   +

 

12

Blaczkowski Michał

2.09.1900

   +

    -

    +

   +

 

13

Błaszak Kazimierz

3.03.1892

   +

    +

    +

   +

 

14

Borkowski Władysław

24.05.1892

   +

    +

    +

   +

 

15

Borkowski Władysław

5.05.1900

   +

    +

    +

   +

 

16

Borkowski Wacław

28.10.1897

  +   

    +

    +

   +

 

17

Brandykowski Roman

28.02.1899

   +

    +

    -

   -

 

18

Bykowski Ignacy

17.01.1895

   +

    -

    -

   -

 

19

Bykowski Józef

25.02.1895

   +

  +   

    -

   -

 

20

Chmielewski Bolesław

25.10.1898

   +

    +

    +

   +

 

21

Chojnacki Bronisław

9.10.1899

   -

    +

    +

   +

 

22

Chojnacki Jan

22.12.1893

   +

    -

    -

   -

 

23

 Chytrowski Leon

5.02.1900

   -

    -

    +

   +

 

24

Cichy Bronisław

3.09.1889

   +

    +

    +

   +

 

25

Cichy Mieczysław

30.11.1899

   -

    +

    +

   +

 

26

Ciesielski Antoni

11.01.1895

   +

    +

    +

   +

ranny,29.04.19 Jaktorowo

27

Cie¶lewicz Franciszek

16.09.1898

   +

    +

    +

   +

 

28

Cie¶lewicz Jan

23.09.1881

   +

    +

    +

   +

 

29

Ciesielski Stanisław

14.051893

   +

    -

    +

   +

d-ca taboru

30

Czaja Czesław

1.07.1897

   -

    -

    +

   +

 

31

Czarnecki Stanisław

26.04.1897

   +

    +

    +

   +

 

32

Czerwiński Ludwik

8.08.1895

   +

    +

    +

   +

 

33

D±browski Józef

5.07.1897

   +

    +

    +

   +

 

34

Dolata Jan

30.01.1900

   +

    +

    +

   +

 

35

Dziennik Feliks

        -

   +

    +

    -

   -

 

36

Dzierzgowski Michał

28.07.1893

+

    -

    -

   -

 

37

Dylewicz Aleksander

8.07.1895

-

    +

    +

   +

 

38

Dylewicz Wacław

23.08.1897

   +

    +

    +

   +

 

39

Dzióbkowski Wincenty

11.07.1894

   +

    -

    -

   -

 

40

Dzióbkowski Wojciech

14.04.1897

   +

    +

    +

   +

 

41

Eisbrener Ignacy

29.07.1899

   +

    +

    +

   +

 

42

Filipiak Ludwik

9.08.1889

   -

    +

    -

   -

 

43

Fiutak Antoni

        -

   +

    +

    -

   -

 

44

Flinik Marcin

10.11.1898

   +

    +

    +

   +

 

45

Florczyk Wincenty

7.06.1895

   +

    +

    +

   +

 

46

Fr±szczak Stanisław

        -

   -

    -

    +

   -

poległ, 3.02.19, Elizewo

47

Frelichowski Wacław

7.01.1898

   +

    +

    +

   +

 

48

Furmanek Stanisław

30.11.1900

   +

    +

    +

   +

 

49

Gałgański Władysław

20.08.1899

   +

    +

    -

   -

 

50

Gazdecki Stanisław

24.04.1893

   +

    +

    +

   +

 

51

Gellert Franciszek

29.10.1896

   +

    -

    -

   -

 

52

Gezela Antoni

9.08.1891

   +

    +

    +

   +

 

53

Giza Michał

29.09.1899

   -

    +

    +

   -

poległ, 3.02.19. Elizewo

54

Giza Paweł

21.03.1887

   +

    -

    +

   +

ranny 3.02.19 Słonawy

55

Giza Tomasz

4.09.1895

   +

    -

    +

   +

 

56

Giza Tomasz

4.09.1895

   +

    -

    +

   +

 

57

Goede Czesław

14.07.1901

   +

    -

    +

   +

 

58

Gozimirski Ludwik

6.07.1895

   +

    +

    +

   +

 

59

Górny Edmund

30.10.1899

   +

    +

    +

   +

 

60

Grze¶kowiak Feliks

17.10.1897

   +

    +

    +

   +

 

61

Gutorski Józef

 

   +

    +

    +

   +

sekcyjny

62

Hankiewicz Stanisław

24.10.1899

   +

    +

    -

   -

sekcyjny

63

Idziak Ignacy

22.07.1899

   -

    -

    +

   +

 

64

Jagodziński Stanisław

27.09.1894

   +

    +

    +

   +

 

65

Janikowski Józef

11.-3.1900

   +

    -

    +

   +

 

66

Janowski Feliks

30.10.1897

   -

    -

    +

   +

ranny 3.02.19r.

67

Janowski Jan

11.11.1899

   +

    +

    +

   +

 

68

Jastrzębski Czesław

 

   -

    -

    -

   +

 

69

Jaszcz Józef

 

   -

    -

    +

   +

 

70

Jaworski Stanisław

10.04.1889

   +

    +

    -

   -

sanitariusz

71

Jeszke Jan

17.02.1894

   +

    -

    +

   +

sanitariusz

72

Jesionowski Teodor

9.05.1900

   +

    -

    +

   +

 

73

Jeszke Stefan

25.08.1897

   +

    -

    -

   -

 

74

Jędrzejczak Jan

 

   -

    -

    +

   +

 

75

Kamasiński Franciszek

11.11.1900

   +

    +

    -

   -

 

76

Kamasiński Szczepan

16.11.1894

   +

    +

    -

   -

 

77

Kamiński Bolesław

3.10.1888

   +

    -

    -

   -

 

78

Kamiński Walenty

21.02.1889

   -

    -

    +

   -

ranny, Słonawy 3.02.19r. zmarł 6.02.19r. Poznań

79

Kaszuba Antoni

31.05.1899

   -

    -

    +

   +

 

80

Kaszuba Józef

 

   -

    -

    +

   +

 

81

Kawka Antoni

30.05.1899

   +

    +

    +

   +

 

82

Kawka Leon

25.03.1887

   +

    -

    -

   -

 

83

Kawka Stanisław

14.04.1894

   +

    +

   +

   +

 

84

Kaziński Franciszek

26.10.1896

   +

    +

    -

   -

 

85

Kijewski Stanisław

28.11.1900

   -

    -

    +

   -

poległ,3.02.19. Elizewo

86

Klamecki Władysław

23.12.1897

   +

    -

    +

   +

 

87

Klawiter Józef

4.03.1899

   +

    +

    +

   +

 

88

Kłos Ludwik

2.08.1900

   +

    +

    +

   +

 

89

Kmieciak Ludwik

17.07.1899

   +

    +

    +

   +

 

90

Knast Marceli

 

   -

    +

    -

   -

 

91

Kończal Franciszek

27.08.1894

   +

    +

    +

   +

 

92

Korona Józef

 

   -

    -

    +

   +

 

93

Kostrzak Leon

2.02.1900

   +

    -

    -

   -

 

94

Ko¶cielak Michał

19.09.1895

   +

    -

    -

   -

 

95

Kozłowski Franciszek

26.01.1902

   -

    -

    +

   +

 

96

Kozłowski Jakub

25.07.1898

   +

    +

    +

   +

 

97

Kozłowski Wacław

4.09.1890

   +

    +

    +

   +

sekcyjny

98

Kozłowski Walerian

19.11.1894

   +

    +

    +

   +

 

99

KoĽmiński Aleksander

 20.02.1887

   +

    -

    +

   +

d-ca plutonu. poległ3.02.19. Elizewo

100

KoĽmiński Jan

24.05.1889

   +

    -

    -

   -

 

101

Krantz Stanisław

8.11.1893

   +

    +

    +

   +

 

102

Krause Michał

12.08.1896

   +

    -

    -

   -

 

103

Krzemiński Antoni

 

   -

    -

    +

   +

 

104

Krzeszewski Antoni

13.01.1891

   +

    +

    +

   +

sekcyjny i d-ca plutonu

105

Krzeszewski Jan

18.12.1900

   +

    -

    +

   +

 

106

Kubicki Teofil

28.11.1899

   -

    -

    +

   +

 

107

Kuflewicz Bronisław

22.01.1900

   -

    -

    +

   +

 

108

Kuflewicz Jan

9.01.1889

   -

    -

    +

   +

 

109

Kuflewicz Józef

5.08.1886

   +

    -

    +

   +

 

110

Kujawski Stefan

 

   +

    +

    -

   -

sanitariusz

111

Kulczewski Antoni

3.07.1857

   +

    -

    -

   -

 

112

Lampka Jakub

4.07.1892

   +

    +

    +

   +

patrol konny

113

Laskowski Bronisław

 

   -

    -

    +

   +

3.02.19. wzięty do niewoli w Słonawach

114

Lemke Stanisław

24.04.1898

   +

    +

    +

   +

 

115

Leszczyński Stanisław

10.09.1904

   -

    -

    +

   +

 

116

Lewandowski Józef

4.10.1895

   +

    +

    +

   +

 

117

Lewandowski Józef

5.02.1901

   +

    -

    +

   +

 

118

LewandowskiKazimierz

9.11.1887

   +

    -

    +

   +

 

119

LewandowskiKazimierz

16.02.1895

   +

    +

    +

   +

 

120

Lewandowski Tomasz

 

   +

    -

    +

   +

sekcyjny, 29.04.19. ranny w Lipie

121

Link Władysław

19.06.1886

   +

    +

    +

   +

patrol konny

122

Lusa Franciszek

16.02.1886

   +

    -

    -

   -

 

123

Lusa Stanisław

13.03.1896

   +

    -

    -

   -

 

124

Łuczak Polikarp

21.11.1894

   +

    -

    -

   -

 

125

Łuczak Stefan

18.08.1900

   +

    -

    -

   +

 

126

Maciejewski Leon

12.12.1898

   +

 +  

    +

   +

 

127

Malak Franciszek

18.11.1896

   +

   +

    -

   -

poległ 11.01.19. Łabiszyn

128

Marciniak Józef

 

   +

    +

    +

   +

 

129

Marynowski Franciszek

29.11.1902

   -

    -

    +

   +

 

130

Mańkowski Władysław

26.10.1898

   +

   +

    -

   -

 

131

Matuszak Franciszek

 

   -

    -

    +

   +

 

132

Matuszak Józef

22.02.1893

   +

   +

    -

   -

 

133

Michalak Aleksander

 

   -

    -

    +

   +

 

134

Michalak Bolesław

 

   -

    -

    +

   +

 

135

Michalak Józef

 

   +

   +

    +

   +

 

136

Michalski Feliks

 

   -

    -

    +

   +

 

137

Michalski Jan

6.12.1894

   +

   +

    +

   +

 

138

Michalski Stanisław

2.04.1890

   -

   +

    -

   -

 

139

Mikołajczak Jan

22.05.1898

   -

   -

    +

   +

 

140

Mikołajczak Leon

12.04.1900

   +

    +

    +

   +

 

141

Mikołajczak Julian

 

   -

    +

    +

   +

 

142

Mikołajczak Stanisław

18.02.1901

   +

    +

    +

   +

 

143

Mi¶kiewicz Kazimierz

         1898

   -

    +

    +

   +

 

144

Musielewski Andrzej

20.11.1889

   +

    -

    +

   +

 

145

Mizgalski Stanisław

 

   -

    +

    -

   -

 

146

Nadolny Leon

25.03.1897

   +

    +

    +

   +

patrol konny

147

Nadrajkowski Michał

19.06.1890

   +

    -

    -

   -

 

148

Nelka Franciszek

9.12.1900

   +

    -

    -

   -

 

149

Niedbalski Jan

6.12.1898

   +

    +

    +

   +

 

150

Nowak Jan

24.11.1895

   +

    +

    +

   +

 

151

Nowak Józef

16.02.1900 

   -

    -

    +

   +

poległ 4.05.19. Jeleń

152

Nowak Stanisław

 

   -

    -

    +

   +

 

153

Nowakowski Józef

1.01.1884

   +

    -

    -

   -

 

154

Nowakowski Stanisław

1.01.1884

   +

    -

    -

   -

 

155

Nowakowski Stefan

25.06.1897

   +

    +

    +

   +

 

156

Nowicki Florian

7.04.1901

   +

    -

    +

   +

 

157

Omiński Bolesław

16.05.1894

   +

    +

    +

   +

 

158

Omiński Stanisław

14.08.1887

   +

    +

    -

   -

 

159

Omiński Stefan

3.09.1889

   +

    +

   -

   -

sekcyjny

160

Organiszczak Leon

17.06.1897

   +

    +

    +

   +

 

161

Pankowski Jakub

2.07.1903

   +

    +

    -

   -

 

162

Pankowski Jan

2.06.1894

   +

    +

    +

   +

 

163

Parucki Jan

9.12.1890

   +

    +

    +

   +

sekcyjny, ranny 3.02.19. Słonawy

164

Pawłowski Jan

20.08.1891

   +

    +

    -

   -

sekcyjny

165

Pi±tkowski Franciszek

30.11.1889

   -

    -

    +

   +

 

166

Piechocki Stanisław

19.09.1895

   -

    -

    +

   +

 

167

Piernik Sylwester

10.12.1900

   +

    +

    +

   +

 

168

Pietrzak Stanisław

29.09.187

   +

    +

    +

   +

 

169

Pietrzak Stefan

3.08.1900

   +

    +

    +

   +

ranny 3.02.19. Słonawy

170

Piński Władysław

18.11.1894

   +

    +

    +

   +

 

171

Piwecki Józef

11.01.1898

   +

    +

    -

   -

 

172

Piwecki Władysław

24.04.1896

   +

    +

    -

   -

 

173

Płaszczykowski Władysław

3.08.1899

   +

    +

    +

   +

 

174

Płaszczykowski Stanisław

5.08.1900

   +

    +

    +

   +

ranny 3.02.19. Słonawy , zmarł 14.02.19r. Poznań

175

Pławiński Ignacy

8.08.1897

   +

    -

    +

   +

 

176

Płoszyński Feliks

1.05.1890

   +

    +

    +

   +

 

177

Płoszyński Kazimierz

13.06.1899

   +

    -

    -

   -

 

178

Płoszyński Teofil

 

   -

    +

    -

   -

 

179

Podlaszewski Wawrzyn

3.08.1900

   +

    +

    +

   +

 

180

Podlawski Feliks

28.08.1900

   +

    +

    +

   +

 

181

Popielarz Bronisław

11.04.1900

   +

    +

    +

   +

 

182

Popielski Franciszek

 

   +

    +

    +

   +

d-ca plutonu, ranny 29.04.19. w Lipie

183

Popielski Ignacy

26.06.1896

   +

    +

    +

   +

sekcyjny kulomiotu

184

Popławski Jan

20.06.1891

   +

    +

    +

   +

sekcyjny, poległ 4.05.19. Jeleń

185

Rafiński Hieronim

30.09.1901

   +

    +

    +

   +

 

186

Robaczewski Marian

 

   -

    -

    +

   +

 

187

Ro¶ciszewski Kazimierz

28.02.1899

   +

    +

    +

   +

 

188

Ro¶ciszewski Szczepan

26.12.1896

   -

    -

    +

   +

 

189

Rozmarynowski Teofil

23.04.1899

   +

    +

    +

   +

 

190

Ruchalski Józef

31.01.1898

   +

    -

    -

   -

 

191

Ruchalski Kazimierz

11.09.1896

   +

    -

    +

   +

 

192

Rudnicki Ludwik

2.08.1895

   +

   +

    +

   +

sekcyjny

193

Runge Antoni

9.01.1904

    -

    -

    +

   +

 

194

Runge Dominik

30.07.1898

   +

   +

    +

   +

 

195

Rybicki Jan

6.09.1894

   +

   +

    -

   -

 

196

Rybicki Kazimierz

23.12.1895

 +    

   +

    -

   -

 

197

Sarnowski Jan

22.08.1878

   -

   +

    -

   -

 

198

Sikorzyński Walerian

12.04.1899

   +

   +

    +

   +

 

199

Siński Stanisław

 

   +

   +

    +

   +

 

200

Skonieczny Wincenty

5.12.1898

   +

   +

    +

   +

 

201

Sment Roman

9.08.1898

   +

   +

    +

   +

 

202

Smorczyński Czesław

 

   +

   -

    -

   +

 

203

Smorczyński Józef

17.03.1874

   +

   -

    -

   +

 

204

Smorowski Ignacy

 

   -

    +

    -

   -

 

205

Sobieralski Józef

12.12.1894

   +

    +

    -

   -

 

206

Sobieralski Stanisław

8.10.1896

   +

    +

    -

   -

 

207

Sopoliński Józef

27.02.1876

   -

    -

    +

   +

 

208

Soszyński Franciszek

6.09.1896

   +

    +

    +

   +

 

209

Soszyński Jan

12.11.1896

   +

    +

    +

   +

 

210

Soszyński Jan

2.07.1899

   +

    +

    -

   -

 

211

Soszyński Stanisław

16.04.1895

   +